K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme identifikátory zařízení - cookies (více informací). Dalším používáním portálu vyjadřujete svůj souhlas s jejich zpracováním.

Pohraniční pevnosti v Milostovicích

Předpověď počasí v místě
##DATE1## ##DATE2## ##DATE3##
##FORECAST1##
##FORECAST_IMG1##
##FORECAST_DESC1##
##FORECAST2##
##FORECAST_IMG2##
##FORECAST_DESC2##
##FORECAST3##
##FORECAST_IMG3##
##FORECAST_DESC3##
1. republika kontrastů a bojů Pohraniční pevnosti v Milostovicích

Pohraniční pevnosti v Milostovicích

Tři betonové pevnosti, které se staly součástí opevnění Československa ve 30. letech 20. století, udržují nadšenci vojenské historie v Milostovicích u Opavy. 
Ve stavu, který ukazuje opevnění v roce 1938, je pevnost zvaná U trigonometru. Průvodci vám rádi vysvětlí všechny detaily o stavbě i výzbroji. Každou první neděli v měsíci od 13:30 do 17:00 pro vás navíc připravili prohlídku v dobových uniformách. Odtajní vám příběh hrdinného parašutisty skupiny Anthropoid Jana Kubiše, který před válkou sloužil v nedalekém Sádku, kde najdete jeho pamětní desku. Opravdovým unikátem, který nikde jinde nenajdete, jsou dva pevnostní kanóny s označením L1 vyráběné plzeňskou Škodovkou. 

Návštěvníci, kteří se o tuto část novodobých dějin zajímají hlouběji, mohou pokračovat  k bunkrům u Darkoviček nebo až do Bohumína na prohlídku pevnosti Na trati. Silným  zážitkem je každoroční akce Světla nad bunkry, během které jsou nasvíceny bunkry po celé linii opevnění. 

Informace pro skupiny: 
- možný průvodce v uniformě
- prohlídku nutné plánovat s předstihem minimálně 3 týdnů
Kontakt Otevírací hodiny Cena
Klub vojenské historie Opava
Karlovecká 1
747 70 Opava
+420 603 733 737
Opavské Slezsko
Doporučujeme si nedělní termín předem telefonicky ověřit.
Zdarma
Plné30
Děti20
Senioři20
(poznámka ke vstupnému - placeholder)
Název souboruPopisStáhnout